Microsoft

Windows 11’e Bir Şans Daha Verin

Windows 11 her ne kadar büyük vaatler ve gösterişli bir sunumla piyasaya sunulsa da bana göre kötü bir başlangıç ​​yaptı, ancak microsoft tarafı yayınladıkları işletim sisteminin yapılacak güncelleme ile kaderinin değiştirebileceğini belirtiyor.

Microsoft, Windows 11 22H2 olarak adlandırılan ve yakın zamanda kullanıcılarına sunacağı güncelleme sayesinde, Android uygulamalarını masaüstü işletim sistemine getirmek, kullanıcı arayüzünde önemli iyileştirmeler gibi çok sayıda değişiklik yapmayı vaat ediyor.

Yeni ve Dikkate Değer

Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Windows 11’in artık bilgisayarların %19,3’ünde yüklü olduğunu ortaya koydu. Bu arada Windows 10 21H1, %27,5’lik payla Windows’un en popüler sürümü olma yolunda ilerlerken, Windows 11’den ancak bir ay sonra çıkan Windows 10 21H2 ise %21 pazar payına sahip oldu. Bu rakamlar, birçok Windows 10 kullanıcısının Windows 11’e geçmek yerine mevcut işletim sistemlerinin daha yeni sürümüne yükseltmeyi tercih ettiğini gösteriyor.

Microsoft, düşük benimseme rakamlarının bazı sorumluluğunu üstlenmek zorunda. Sonuçta, Windows 11’deki bir çok özelliğin işlevselliği gereksiz ve sezgisel görünüyor.

Umarım microsoft tarafı bu rakamları dikkate alır ve yapılacak güncellemede kullanıcıları mutlu eder. Vaat ettiklerini sorunsuz şekilde gerçekleştirseler başarılı olmaları kaçınılmaz.

Bana göre android uygulamalarının Windows 11 cihazlarda çalıştırma yeteneği ve dosya gezgininde yan yana dosyalar açma özelliği microsoft’un en heyecan verici vaatlerinden biri. Ancak daha kolay pencere paylaşımı gibi çeşitli görev çubuğu iyileştirmelerini listelemeyi de ihmal etmemeli. Yapılan güncellemenin görev çubuğu sürükle ve bırak desteğini geri getireceği ve yeni bir Görev Yöneticisi ekleyeceği bilinmekte.

Windows 11 22H2’nin doğru yönde atılmış bir adım olduğunu, yalnızca ilk sürümdeki birçok yanlışı düzeltmekle kalmayıp, aynı zamanda Windows 11’in piyasaya sürülmesinden bu yana çoğu kullanıcının istediği yeni işlevleri de barındıracağını düşünüyorum. Notepad ve Windows Media Player gibi ikonik Windows uygulamalarına yapılan revizyonlarla birlikte 22H2, Windows 11 için gerçek bir oyun değiştirici olabilir ve sonunda Windows 10’dan, Windows 11’e geçmek isteyen ancak kafalarında soru işareti olan insanları ikna edebilir. Microsoft tarafıda değişikliklerin Windows 10 kullanıcılarını nihayet toplu halde Windows 11’e geçiş yapmaya zorlayabileceğine inanıyor.

Her ne kadar 2022’de bir Windows güncellemesi olacağından emin olsak da beklentiler Haziran 2022’den sonra çıkacağını yönünde. Bekleyip hep bilikte göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu